قوانین کارآموزی در کانادا

 

 کارآموزی در کانادا

در این مقاله به توضیحات مختصری در مورد کارآموزی در کانادا خواهیم پرداخت. این مقاله برای افرادی که قصد گذراندن دوره کارآموزی در کانادا را دارند بسیار مناسبت می باشد.

چه کسی می تواند کارآموزی در کانادا را بگذارند؟

برای اینکه شما یک کارآموز در صنعت کانادا یا محل کار تحت نظارت فدرال در نظر گرفته شوید ، لازم نیست فعالیت هایی که در محل کار انجام می دهید بخشی از یک برنامه آموزشی رسمی باشد. شما ممکن است:

۱ – به تازگی فارغ التحصیل شده باشید، ۲ – یا فردی باشید که به دنبال تغییر شغل است ۳ –  و یا فردی که پس از یک دوره غیبت به کار بازمی گردد.

استانداردهای کار برای کارآموزی در کانادا

به عنوان یک کارآموز در کانادا ، تحت بخش سوم قانون کار کانادا از حمایت های کامل برخوردار می شوید و دوره کارآموزی در کانادا برای شما حداقل یا حداکثر مدت ندارد. همچنین باید حداقل دستمزد به شما پرداخت شود.

 

 

کارآموزی در کانادا

شما می توانید مقاله مربوط به قوانین کارآموزی در آمریکا را با کلیک روی این متن مشاهده کنید.

 

 

استانداردهای کار برای کارآموزی دانشجویی در کانادا

اگر دانشجو هستید و میخواهید کارآموزی خود را در کانادا بگذرانید، استانداردهای زیر برای شما اعمال می شود:

توجه: همه استانداردهای کار در قسمت سوم این قانون در مورد دانشجویان کارآموز در کانادا اعمال نمی شود. به عنوان مثال، یک دانشجوی کارآموز در کانادا ممکن است حقوق دریافت نکند.

ساعات کار استاندارد

به عنوان یک دانشجو کارآموز در کانادا، ساعات کار استاندارد شما همان ساعت کارمندان تحت نظارت فدرال است. با این حال ، از آنجا که کارآموزان دانشجویی در کانادا حقوق اضافه کار دریافت نمیکنند، شما نمی توانید بیش از ساعت مجاز برای کارفرما کار کنید اما با تأیید شما، کارفرمای شما ممکن است یک برنامه کاری تنظیم کند که بیش از ساعات کار استاندارد باشد. کل ساعات کار شما نباید بیش از ۱۰ ساعت در روز یا ۴۸ ساعت در هفته باشد. اگر یک برنامه کاری اصلاح شده را تصویب کنید، ممکن است ساعتها بیش از ۴۸ ساعت در هفته باشد.

دوره های استراحت

به عنوان یک دانشجوی کارآموز در کانادا، شما حق دارید:

در هر ۵ ساعت کار متوالی یک وقفه ۳۰ دقیقه ای بدون حقوق داشته باشید.

کارفرمای شما باید این مهلت را در یک دوره اعطا کند، آنها نمی توانند آن را تقسیم کنند.

کارمندان زیر ۱۷ سال

اگر دانشجوی کارآموز در کانادا زیر ۱۷ سال سن دارد، فقط در صورت داشتن شرایط زیر می تواند در محل کار فعالیت کند:

۱ – قانون استان، شما را ملزم به حضور در مدرسه نکند،

۲ – کار شما سلامتی یا ایمنی شما را به خطر نیاندازد.

تعطیلات عمومی

به عنوان یک دانشجوی کارآموز در کانادا، برای ۹ تعطیلی عمومی در سال مرخصی می گیرید . شما و کارفرمای خود ممکن است توافق کنید که تعطیلات عمومی را با تعطیلات دیگری جایگزین کنید، اما این یک شرط کلی نیست.

تغییر کاربری مربوط به بارداری

اگر باردار هستید، در صورت ارائه گواهی از پزشک متخصص مبنی بر اینکه وظایف شما سلامتی شما یا فرزندتان را به خطر می اندازد، حق دارید از کارفرمای خود درخواست کنید که فعالیت خود را اصلاح کند. کارفرما یا باید تغییر در فعالیت های شما را بپذیرد و یا در غیر این صورت دلایلی را به صورت کتبی ارائه دهد و توضیح دهد که چرا این کار عملی نیست. برخلاف کارمندان، شما مجاز به مرخصی نیستید!

شما به عنوان یک دانشجوی کارآموز در کانادا، حق استفاده از مرخصی های زیر را دارید:

مرخصی شخصی

مرخصی برای قربانیان خشونت خانوادگی

برای کارهای سنتی بومی 

مرخصی سوگواری

مرخصی پزشکی

برای گرفتن این مرخصی ها باید معیارهای مشابه کارمندان تحت نظارت فدرال را داشته باشید. همچنین باید همان اطلاعیه و مستندات مورد نیاز را ارائه دهید. شما در زمان مرخصی حقوق دریافت نمیکنید.

دریافت حقوق به عنوان دانشجوی

کارآموز در کانادا 

اگر دانشجوی کارآموز در کانادا هستید، در قانون کار کانادا نیازی به پرداخت حقوق نیست و فعالیت هایی که برای کارفرما انجام می دهید کار محسوب نمی شود.

به صورت داوطلبانه ، کارفرمای شما ممکن است ترجیح دهد پولی به شما بدهد که به فعالیت هایی که انجام می دهید ارتباطی نداشته باشد. این ممکن است به عنوان مثال شامل کمک هزینه ماهانه، ایاب ذهاب و یا ناهار باشد.

دانشجویان بین المللی که در کانادا کارآموزی می کنند؛

به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، شما می توانید یک  کارآموز در کانادا محسوب شوید و بنابراین از برخی از استانداردهای کارگری برخوردار هستید ولی ممکن است بدون حقوق باشد. با این حال ، شما باید تمام شرایط لازم را برای در نظر گرفتن کارآموز دانشجویی در کانادا داشته باشید.

 

شما می توانید نظرات خود و یا سابقه کارآموزی در کشور های مختلف را در مورد مقاله فوق با ما در ارتباط بگذارید.

همچنین در صورت علاقه مندی می توانید مقالات قوانین کارآموزی در ایران و قوانین کارآموزی در سوئیس را نیز در سایت ما مطالعه کنید.

جدیدترین مقالات

استخدام در پویافناوران کوثر

استخدام مهندس مکانیکوکارشناس پشتیبانی و شبکه اگر شما به‌عنوان مهندس مکانیک یا کارشناس استقرار و پشتیبانی نرم افزار فردی خلاق، مسئولیت‌پذیر ، منظم و مشتاق یادگیری

کارشناس امور ساختارها

کارشناس امور ساختارها درباره شرکت سازمان اداری و استخدامی کشور در سال ۱۳۷۹، از ادغام «سازمان امور اداری و استخدامی کشور» با «سازمان برنامه و